• EN
 • w1

  TEŻ ARCHITEKCI to grupa projektowa powstała jako kontynuacja studia architektury NIESFORMA, założonego w 2010 roku przez Małgorzatę Siekanko oraz Paulinę Wielgosz-Konewkę. W roku 2014 do zespołu dołączyła Marta Sękowska-Kulińska.

   

  MAŁGORZATA SIEKANKO:

  „The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them into the impossible.” ~ Sir Arthur Clarke

   

  Magister inżynier architekt urbanista. W roku 2001 otrzymała podwójny dyplom na Wydziale Architektury Planowania Przestrzennego Politechniki Poznańskiej oraz w Holandii w Hogeschool Brabant. W roku 2009 ukończyła  podyplomowe studia z zakresu architektury i urbanistyki europejskich miast i metropolii, EMU-European Master of Urbanism TuDelft w Holandii. Studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Uprawnienia budowlane zdobyła w 2009 roku.
  Praktykuje w zawodzie od 2001 roku.  Pracowała w renomowanych holenderskich oraz polskich pracowniach: Westerburgen & Raurell w Tilburgu, Maccreanor&Lavington w Rotterdamie oraz w Pracowni Projektowej Mariusza Wrzeszcza.
  Zdobywała nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych i projektowych, m.in. wyróżnienie I stopnia za projekt InfoMedia w XX edycji Konkursu im. architekta Władysława Czarneckiego na najlepszy projekt studencki Wydziału Architektury i Planowania, III miejsce na architektoniczno-urbanistyczną koncepcję zagospodarowania placu Wiosny Ludów w Poznaniu, wyróżnienie za projekt koncepcyjny zagospodarowania rejonu ulicy Święty Marcin w konkursie Poznań – Centrum od Nowa.
  W latach 2006 – 2008 przeprowadzała badania porównawcze geograficzno-kulturowe będąc członkiem interdyscyplinarnego zespołu naukowo –  badawczego w Holandii oraz Australii – Het Maakbare Land – Internationale Uitwisseling – The Artificial Land – International.
  Jest członkiem Wielkopolskiej Izby Architektów .
  W TEŻ ARCHITEKCI jest głównym projektantem, oraz architektem sprawdzającym. Odpowiada również za koordynację wykonawczą i nadzory inwestycyjne.

   

  PAULINA WIELGOSZ-KONEWKA:

  „Design a thing by considering it in its next larger context, a chair in a room, a room in a house, a house in a community, a community in a city”. ~ Eliel Saarinen

   

  Magister inżynier architekt. W roku 2001 otrzymała podwójny dyplom na Wydziale Architektury Planowania Przestrzennego Politechniki Poznańskiej oraz w Holandii w Hogeschool Brabant. Studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Uprawnienia budowlane zdobyła w 2007 roku.
  Praktykuje w zawodzie od 2001 roku.  Pracowała w renomowanych holenderskich oraz polskich pracowniach: Westerburgen & Raurell w Tilburgu, Pracownia architektoniczna Krzysztof Żółtowski, Pracownia architektoniczna Proiectum.
  Zdobywała nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych i projektowych, m.in. ,         III miejsce na architektoniczno – urbanistyczną koncepcję zagospodarowania placu Wiosny Ludów w Poznaniu, wyróżnienie za projekt koncepcyjny zagospodarowania rejonu ulicy Święty Marcin w konkursie Poznań – Centrum od Nowa.
  W TEŻ ARCHITEKCI odpowiada za projektowanie, opracowywanie dokumentacji oraz jej zgodność z prawem budowlanym, koordynację wykonawczą i nadzory inwestycyjne, koordynowanie procesów urzędowych.

   

  MARTA SĘKOWSKA-KULIŃSKA:

  „I prefer drawing to talking, drawing is faster and leaves less room for lies”. ~ Le Corbusier

   

  Magister filozofii, projektant. Ukończyła Filozofię ze specjalnością komunikacja społeczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prace magisterską napisała na wydziale estetyki na temat : „Architektura a kontekst znaczeń”.
  W latach 2008-2009  w konserwatorskiej Pracowni Rzeczy Wyjątkowych współpracowała przy projektowaniu i realizacji drewnianych stylizowanych kasetonów sufitowych usytuowanych w zabytkowej kamienicy PLAZZO ROSSO w Poznaniu.
  W pracowni TEŻ ARCHITEKCI specjalizuje się w projektach architektury, wnętrz, mebli, systemów identyfikacji wizualnej.